Różaniec Hutki

Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto, bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…). W tajemnicach radosnych widzimy (…) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje".

Jan Paweł II (Rzym 7 XI 1983)

Z uwagi na piękny czas, którym Pan Bóg obdarza każdego człowieka, dnia 14 października 2012 roku mieszkańcy parafii p.w. Zesłania Ducha świętego w Krasnobrodzie oraz mieszkańcy okolicznych wiosek ruszyli drogami Hutek, by wspólnie, z różańcem w ręku zawierzyć Panu Bogu całe swoje życie i dziękować Mu za otrzymane łaski.        Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęło się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie wędrując pośród wiejskich kapliczek rozważaliśmy tajemnice chwalebne różańca świętego. Rozważania różańcowe przegotowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Dodatkowo trzecia tajemnica różańca wzbogacona była o słowa dopowiedzenia wypowiadanego przez wszystkich uczestników. Całemu spotkaniu przewodniczył proboszcz parafii   ks. Roman Sawic, natomiast o przygotowanie oprawy muzycznej wraz z młodzieżą zadbał ks. Tomasz Leńczuk. Na zakończenie spotkania koło żywego różańca z Hutek przygotowało poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych. Wspólne spotkanie to nie tylko okazja do modlitwy i odkrywania Boga w otaczającej nas przyrodzie, ale także okazja do spotkania i rozmowy z drugim człowiekiem. Kolejny taki różaniec już za rok…, oby było nas jeszcze więcej niż w ostatnią niedzielę, by wspólnie odkrywać Pana Boga w Jego stworzeniu.

02 maja 2024

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny