Relacje z pielgrzymki

Wrażenia i przeżycia seniorki 80 lat.

Zwracam się do seniorów- pielgrzymujcie niech nie przestrasza wiek. Z Bożą pomocą pokonuje się trudy pielgrzymowania a zyskuje się oderwanie od codzienności oraz spostrzega się piękno naszej Polski. Przeżywa się rekolekcje w podróży Jest czas na mszę świętą i na nabożeństwa. O to wszystko bardzo się stara ks. Proboszcz Roman. O wypoczynek również. Nocleg na Księżówce to jest wypoczynek jak w oazie spokoju i piękna. Wracam zadowolona i szczęśliwa. Za sukces uważam przejście doliną Strążyską Wielkie wrażenie robi procesja fatimska ze świecami na Krzeptówkach oraz nowo powstałe Centrum Jana Pawła II,.

Za wszystko wielki Bóg zapłać.

Bogu niech będą dzięki:

- za piękne trzydniowe rekolekcje w drodze

- za nawiedzenie czerwonego klasztoru na Słowacji

- za rejs statkiem na Jeziorze Czartoryskim w czasie, którego podziwialiśmy piękno stworzenia

- za siostrę Teresę Urszulankę, która bardzo ciekawie opowiadała o pobytach Św. Jana Pawła II na Jaszczórówce

- za dach nad głową na Księżówce przepełnionej śladami obecności naszego kochanego Ojca Świętego

- za spacer górskimi szlakami

- za procesję ze świecami na Krzeptówkach

- za chwile modlitwy w sanktuarium Jana Pawła

- za spotkanie z siostrą Beatą ze zgromadzenia sióstr Matki Bożej miłosierdzia

- za każdego napotkanego człowieka i za ogromną troskę ks. Romana

Uczestniczka pielgrzymki

Wracamy do domu!

Glowa pełna emocji-zmęczeni aż trudno zebrać myśli i wyłonić z całej pielgrzymki najbardziej emocjonujące chwile. Piękne góry, dużo spacerów a także przeżycia duchowe w cudownych sanktuariach skłaniają do refleksji. Dziękujemy naszemu ks. Romanowi za zorganizowanie tej pielgrzymki i już dziś czekamy z nadzieją na następną. Zadowolone uczestniczki pielgrzymki.

Pielgrzymka dobiegła końca, wspomnienia i przeżycia duchowe zostały.

Uczestnik

Trzy dni życia wycięte z codzienności- dobrze, że były.

Pielgrzym

Wielkim przeżyciem tej pielgrzymki był dla mnie udział w wieczornej procesji ze świecami u Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Matka zna nasze problemy i przedstawia je „synowi”.

Pan Jezus Miłosierny w Łagiewnikach utwierdza nas w miłości Bożej a my mamy głosić i świadczyć o Bożym Miłosierdziu. Jezu ufam Tobie.

Uczestniczka pielgrzymki.

18 kwietnia 2024