Jak co roku w naszej parafii w sobotę 22 czerwca 2013r. miał miejsce obrzęd poświęcenia pól i stawów na osiedlu Podzamek. Mieszkańcy na czele z ks. Proboszczem procesyjnie wyruszyli spod kościoła parafialnego. Po drodze zatrzymali się przy czterech stacjach, które wyznaczały przydrożne kapliczki.  W drodze między ołtarzami odśpiewane zostały kolejno trzy litanie:  litania Loretańska, litania do Wszystkich Świętych oraz litania do Serca Pana Jezusa. Przy jednej ze stacji  znajdującej się pośród stawów, została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji rolników, rybaków i leśników. Uczestnicy modlitewnego spotkanie mieli szczególną okazję prosić Pana Boga o urodzajne plony, obronę przed wszelkimi kataklizmami, ale również mogli uwielbiać Pana Boga w pięknie otaczającej przyrody.

Msza św. na stawach

sobota,