Proboszcz: Ks. mgr lic. Stanisław Błaszczuk

Dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Stanisława Bpa w Teratynie, z dniem 17 sierpnia 2020 r. mianowany proboszczem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.

Proboszcz:  ks. Roman Sawic

Ks. Roman Sawic urodził się 25 stycznia 1971 roku w Lublinie. Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej w Szczebrzeszynie, a następnie kontynuował ją w miejscowym liceum. Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym.
Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1996 roku. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę duszpasterską w następujących parafiach:

1996-1999 wikariusz w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie.
1999-2004 wikariusz w Parafii Świętego Michała Archanioła w Zamościu.
2004-2007 wikariusz Parafii Katedralnej w Zamościu.

Katecheta w Liceum Ogólnokształcącym w Józefowie i Społecznym, Liceum im. Unii Europejskiej w Zamościu oraz III Liceum im. C. K. Norwida w Zamościu.Od 3 grudnia 2003 roku moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła.
Od 2006 roku członek Rady Diecezjalnej ds. Powołań.
Związek Ks. Proboszcza Romana Sawica z Krasnobrodem sięga roku 1983 wówczas jako uczeń klasy VI szkoły Podstawowej rozpoczął coroczne pielgrzymki do Tutejszego Sanktuarium Maryjnego. Pielgrzymowanie to kontynuował przez kolejne lata( tylko z jednoroczną przerwą) do chwili obecnej.
ks. mgr Roman SAWIC, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, z dniem 17 sierpnia 2020 r. mianowany proboszczem parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju

Wikariusz.  ks. Bartłomiej Garczyński
Ks. Bartłomiej Garczyński urodził się w 1979 roku w Lublinie. Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej w Dołhobyczowie, a następnie kontynuował ją   w Liceum Ogólnokształcącym w Tyszowcach.
W 1998 roku, po zdanym egzaminie maturalnym, rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchowym w Lublinie.
Po sześciu latach, 5 czerwca 2004 roku przyjął święcenia prezbiteratu z rąk J. E. Ks. Bpa Prof. Jana Śrutwy.
Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę duszpasterską w następujących parafiach:
 2004-2005 wikarusz  w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła wTarnawatce.
2005-2007 wikarusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu,
2007-2011 studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej na KUL.
2011-2015 wikariusz w parafii św. Krzyża w Zamościu
19.08.2015 wikariusz w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.

ks. kan. mgr Zbigniew Sawicki, z dniem 16 sierpnia 2017 r. skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie
ks. kan. mgr Zbigniew SAWICKI, dotychczasowy duszpasterz pomocnik przy parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, z dniem 1 sierpnia 2019 r. mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Hedwiżynie.

ks. mgr Marek KRZYŻAN, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym, z dniem 16 sierpnia 2019 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie

Byli wikariusze

Wikariusz.  ks. Michchał Skubis

Wikariusz:  ks. Tomasz Leńczuk

Ks. Tomasz Leńczuk urodzony 6 maja 1985 roku w Tomaszowie Lubelskim. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lub. Świadectwo dojrzałości uzyskał w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego. W latach 2004 – 2010 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej z siedzibą w Lublinie. Święcenia kapłańskie z rąk J. E. Ks. Biskupa Wacława Depo otrzymał 5 czerwca 2010 w Katedrze Zamojskiej. Jako kapłan, skierowany został skierowany do pracy w parafii Łukawiec. Pełnił tam funkcję wikariusza, opiekuna KSM, scholi i ministrantów. Uczył religii w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie i Zespole Szkół Publicznych w Łukawcu.         Od 1 lipca 2011 roku jest wikariuszem w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie. Powierzono mu obowiązki opiekuna parafialnej scholi, młodzieżowego Ruchu Światło – Życie, ministrantów oraz naukę religii w Krasnobrodzkim Sanatorium Dziecięcym i w Szkole Podstawowej w Jacni.

Wikariusz.  ks. Bartłomiej Garczyński
Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę duszpasterską w następujących parafiach:
2005-2007 wikarusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu,
2007-2011 studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej na KUL.
2011-2015 wikariusz w parafii św. Krzyża w Zamościu
19.08.2015 wikariusz w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.

piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny