W czwartek 30 czerwca podczas Mszy św. kończącej oktawę Bożego Ciała ks. bp Wacław Depo udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży należącej do naszej parafii.
Bierzmowanie jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane chrztem, czyli nowego życia,
"z wody i Ducha", udoskonala łaskę chrztu, wzmacnia wiarę i trwale określa status bierzmowanego w Kościele. Skutkiem sakramentu Bierzmowania jest specjalne wylanie Ducha Świętego, jak to, które zostało udzielone w dniu Pięćdziesiątnicy. Wyciska ono w duszy niezatarte znamię – charakter, przynosi wzrost łaski chrzcielnej, ściślej jednoczy nas z Chrystusem i Jego Kościołem, pomnaża w nas dary Ducha Świętego oraz udziela specjalnej mocy do wyznawania wiary chrześcijańskiej. Dlatego też młodzi ludzie z czcią i wiarą przyjęli ten sakrament.
Po Mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy i tak jak przy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odczytane zostały te same fragmenty ewangelii dotyczące sakramentu Eucharystii. Po procesji i błogosławieństwie eucharystycznym kapłan pobłogosławił przyniesione przez wiernych wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie mają chronić przed wszelkiego rodzaju burzami, gradobiciem czy też piorunami oraz służyć do sporządzania leczniczych napojów. Na koniec ks biskup pobłogosławił dzieci zgromadzone na tej uroczystości.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny